Úvodní strana > Cvičení a Rozvrhy >

Pilates (nám. Míru) - pondělí

bodytrenink

Popis

Hodina pilatesu je vedena tak, aby si zacvičil jak začátečník tak i pokročilý cvičenec. Prvky a pozice se dají různě modifikovat a díky tomu je možné nastavit náročnost cvičení dle vašich schopností. Pilates je cvičení zaměřené především na správné posílení středu těla a protažení zkrácených segmentů. Zaměřujeme se především na funkční trénink oblasti břicha, pánve, zádových svalů, hýžďových svalů. Cvičení probíhá v pomalém tempu, přesto po hodině můžete odejít se mokrým tričkem :-).

Zuzka:
"Pohybu se věnuji od malička, začínala jsem jako 5ti-letá s baletem, poté jsem 15 let strávila v tělocvičně díky gymnastice. V dospělosti jsem pak navázala na gymnastiku aerobikem. Po porodu svého druhého syna jsem ve svém pohybovém režimu byla nucena udělat velkou změnu. Zradila mě záda. Už jsem nemohla jen tak skákat aerobik v tělocvičně, ale pochopila jsem, že je třeba začít úplně od začátku s posílením hlubokého stabilizačního systému (zkrátka posílit svaly i hlouběji uložené než jen ty na povrchu) a začít tělo používat správně funkčně – jak při sportu, tak i v běžném životě. V tomto období jsem se tedy přihlásila na rozsáhlé školení Pilatesu a cvičení jsem začala zkoušet především sama na sobě. Bude to znít jako z reklamy :-), ale záda mě opravdu od té doby nebolí. A pokud se nějaké bolesti chystají ozvat, vím, že jsem cvičení nějakou dobu zanedbávala. V součastnosti se pilatesu věnuji již přes 10 let a pozitivní zpětná vazba mých cvičenek (i cvičenců) je pro mě největší odměnou."

 

Rozpis pomůcek na toto pololetí

pilates jaro 2023

Kdy

pondělí 18 - 18.55 hod

Kde

ZŠ pro zrakově postižené, Náměstí Míru 19, Praha 2

mapa nam. míru

Mapku naleznete také zde

 

Spojení

trasa A, stanice Náměstí Míru

Poznámka

Pokud bude škola zamčená, zvoňte na zvonek "TV".

Lektorka

Mgr. Zuzana Borkovcová

Kontakt

info@cviko.cz

Přihlásit se na kurz zde...

© 2016 Cviko | cviko.cz | Mapa stránek
created by Anawe
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.